Systemy CMS

jak stworzyc strone cms
CMS [ang. "Content Management System"], czyli system zarządzania treścią, to oprogramowanie, dzięki któremu dodawanie i edycja już istniejących treści na stronie internetowej nigdy nie była prostsza! Wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego, aby zarządzać witryną bez znajomości programowania. Poradzi z tym sobie nawet osoba nieobeznana z komputerami.

Wprowadzenie - Dla kogo?

Zadaniem CMS jest ułatwienie administrowania stroną: nie ma konieczności edycji plików ani baz danych. Uprawniony użytkownik może zalogować się do systemu i edytować stronę już istniejącą lub dodać nową zawartość wraz z multimediami. Niepotrzebna jest znajomość języka HTML, odpowiadającego za ostateczny efekt: w udostępnionym przez nas panelu, formatowanie odbywa się podobnie jak w edytorze tekstowym Microsoft Word. Co więcej, dla wygody użytkownika, umożliwiamy wklejenie tekstu napisanego w domyślnym edytorze tekstu: całe formatowanie zostanie zachowane.

cms co to jest

Jak to działa?

Aby dodać zdjęcie lub tekst do strony, która nie posiada CMS-a, trzeba logować się na serwer i szukać plików, które odpowiadają za daną podstronę. Należy je edytować i dopiero wtedy dodawać. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Dobrze wykonany system CMS daje możliwość modyfikacji strony bez większego wysiłku. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy czy umiejętności, aby zmienić zdjęcie na stronie lub dodać nowy artykuł. Systemy zarządzania treścią CMS idealnie sprawdzają się w przypadku serwisów i portali, które posiadają dużo treści. Dzięki systemowi CMS można zoptymalizować Państwa stronę i dopasować ją do wymogów Google, aby wyświetlała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wdrażane przez nas systemy zarządzania treścią dostosowywane są do Państwa indywidualnych oczekiwań. Instalowane są moduły pozwalające na korzystanie z serwisu w pełnym wymiarze. Aby serwis internetowy czy portal był odwiedzany przez użytkowników i przyciągał ich uwagę, powinien być intuicyjny i przejrzysty.

Funkcjonalność naszego CMS

W przeciwieństwie do gotowych, “pudełkowych” rozwiązań, nasza firma podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia, które może być dowolnie skonfigurowane. Jeśli istnieje taka możliwość, zawsze staramy się przedstawić i wykorzystać gotowe rozwiązania: dzięki temu budżet potrzebny na sfinansowanie projektu może być znacznie niższy, niż taki tworzony od podstaw. Niezależnie od zastosowania w standardowej wersji każdego systemu, staramy się umieścić najczęściej stosowane rozwiązania, takie jak:

 • edytor WYSWIG (edytor tekstu podobny do programu Word)
 • formatowanie tekstu: kursywa, justowanie, pogrubienie
 • kolorowanie tekstu
 • wstawianie tabel
 • dodawanie załączników, np. plików pdf, doc
 • dodawanie multimediów: zdjęć, filmów i wiele innych
 • zarządzanie użytkownikami
 • zarządzanie drzewem kategorii
 • dodawanie, usuwanie, edycja stron
 • hierarchia użytkowników z różnymi prawami dostępu
 • zarządzanie atrybutami SEO
 • przyjazne adresy URL
 • i inne
tworzenie stron www cms

Dedykowane rozwiązania

W przeciwieństwie do sprzedawanych przez inne firmy gotowych rozwiązań, nasze pisane są pod Państwa indywidualne potrzeby. Dzięki takiemu podejściu, końcowy efekt jest dokładnie taki, jakiego Państwo oczekują. Nie dodajemy niepotrzebnych komponentów, dzięki czemu oszczędzamy pamięć i moc obliczeniową maszyny. Nie ma więc konieczności inwestowania w drogie serwery. Dodatkowo, prostota i projektowanie UX powodują bardzo dobre doświadczenia korzystania z interfejsu, a do zarządzania strefą techniczną może być oddelegowany nawet niedoświadczony pracownik. Jeśli mają Państwo pytania, prosimy o kontakt. Zawsze służymy pomocą.