14 Paź

Już w przyszłym roku technologia ClearForce zagości na urządzeniach z Androidem

Synaptics ogłosił, że jego technologia ClearForce, która umożliwia działanie na urządzeniach mobilnych podobnych do Apple 3D Touch, zostanie włączona do telefonów, które będą sprzedawane na początku przyszłego roku.

ClearForce umożliwia zwiększoną kontrolę przy zastosowaniu różnych poziomów nacisku na interfejs (na przykład ekranu dotykowego) do funkcji, takich jak zmienna prędkość przesuwu, powiększanie oraz przesuwanie w obrazie, wejściem sterującym do gier, odblokowanie i włączanie urządzenia otwierającego menu kontekstowe i regulację linii kontroli grubości podczas rysowania.

To może otworzyć możliwości do tego, co można zrobić z aplikacjami mobilnymi w przyszłości i pomóc ułatwić ich używanie.

Firma twierdzi, że “ściśle współpracuje z wiodącymi światowymi producentami OEM i LCMS do realizacji tego nowego wymiaru  obsługi smartfonów za pomocą siły dotyku, aby udostępnić je w sprzedaży na początku 2016 roku”.

Więc nie jest jeszcze jasne, które urządzenia będą wyposażone w nową technologię, ale można z pewnością założyć, że producenci telefonów Android będą chcieli rzucić rękawicę iPhone’owi 6s i na tym segmencie smartfonów stworzyć swoją własną alternatywę.

Na tegorocznych targach IFA, Huawei pokazało swój własny wyświetlacz reagujący na siłę nacisku, Mate S, który pozwala na powiększanie i podglądu stałej prasy.

Teraz naturalnym wydaje się dołączenie tej technologii do urządzeń mobilnych z Windowsem i zapewne w najbliższym czasie będziemy mogli się doczekać jego odpowiedzi na ruchy konkurencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]