11 Wrz

Google wkrótce obniży ranking stron, z całostronicowymi reklamami instalacji aplikacji

Przeglądając sieć przez telefon niejednokrotnie wchodząc na daną stronę wyświetlają się nam na cały ekran informacje, odnośnie instalacji odpowiedniej aplikacji. Zapewne niejednego użytkownika dotychczas wkurzały  tego typu natarczywe komunikaty, zwłaszcza, jeżeli nie jest w jego zwyczaju instalować co chwilę nowych aplikacji. Google wychodząc na przeciw trendów, związanych z internetem mobilnym postanowił zająć się również i tego typu sytuacją i rozpoczął testowanie reklam na pół strony, dotyczących prośby o zainstalowanie aplikacji.

Google twierdzi, iż po 1 listopada, strony internetowe, które po wejściu na nie przez smartfona wyświetlają całostronicowe informacje o instalacji odpowiedniej aplikacji, nie będą już traktowane w mobilnej obsłudze. Innych ogłoszeń pełnoekranowych nie będzie dotyczyła ta zmiana.

Jest to niewielka poprawa, ale może być korzystna dla wszystkich. Jeśli ktoś kiedykolwiek gniewnie odrzucił pop-up, bo po prostu chciał zobaczyć treść witryny, to może być zadowolony. Ogłoszenie na pół strony wciąż pozwala użytkownikowi zobaczyć interesujące go informacje, ale także pozwala potencjalnemu użytkownikowi nieco dłużej się zastanowić, czy jeśli treść strony go zainteresowała, to może warto docelowo zainstalować oferowaną aplikację.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Leave a reply