24 Lip

Co się dzieje, gdy zagrożona jest wolność Internetu

Wolność w Internecie jest czymś, co cenimy, ale bierzemy za pewnik na co dzień. Kiedy więc rząd lub korporacje starają się go ograniczyć w taki czy inny sposób, wszyscy siadają i zwracają uwagę. Właśnie dlatego niektóre z Twoich ulubionych stron internetowych 10 września 2014 r. Wyświetlały przerażający znak ładowania jako GIF lub komunikat wyskakujący, który wygląda tak:

Nie martw się, Internet nie zwolnił. Technicznie. Ale byłoby zirytowanie, gdyby twoje filmy o kotach trwały dłużej z powodu pewnych zasad, które przynoszą korzyści dostawcom Internetu, prawda?

Protest internetowy nie był jednak pierwszym tego rodzaju. Podobne protesty online miały miejsce, gdy zagrożona była nasza wolność przeglądania sieci WWW. I oczywiście protestowalibyśmy! Słyszeliśmy wystarczająco dużo przerażających opowieści o tym, jak Iran blokuje Twittera i Chiny monitorujące własne sankcjonowane media społecznościowe. Dlatego tutaj zorganizowaliśmy 4 duże internetowe protesty w imię wolności Internetu.

Dzień spowolnienia Internetu

Zaczniemy od tego, który jest obecnie na pierwszych stronach gazet: celem protestu jest edukacja ludzi o neutralności sieci, o tym, dlaczego jest ona zagrożona, a także o informowanie rządu, dlaczego ma to znaczenie. Znany jako Internet Slowdown Day, witryny wykorzystywały ładowanie GIF-ów i komunikatów wyskakujących w celu symulowania tego, co by się stało, gdyby neutralność sieci została wyeliminowana.

Zasadniczo neutralność sieci jest jedyną rzeczą, która uniemożliwia dostawcom usług internetowych pobieranie dodatkowych opłat za niektóre witryny internetowe w celu załadowania z normalną prędkością. Ale Federalna Komisja Łączności (FCC) rozważa zmianę tego. Pozbawiając się neutralności sieci, można powiedzieć, że Internet byłby podzielony na dwa pasy ruchu: szybki pas dostępny tylko dla tych, którzy mogą zapłacić, i wolny pas dla wszystkich.

Jeśli czas ładowania Twojego Internetu nie dotyczy Ciebie, rozważ to: Czy możesz zapłacić dodatkowo za tę samą prędkość Internetu, której używasz, a nie na codzienne wydatki w dzisiejszej gospodarce? Protest nie jest zakończony, ponieważ 15 września jest ostatnim dniem ostatnich komentarzy na temat ustawy i wiecu.

Dzień blackoutu w Internecie

Było to popularne w 2012 roku, ponieważ nie wszyscy mogli uzyskać dostęp do swoich ulubionych witryn w celu uzyskania informacji. 18 stycznia 2012 r. Główne strony, takie jak Reddit i Wikipedia, zamazywały swoje treści lub zostały zamknięte w proteście przeciwko 2 projektom ustaw przez Kongres USA; Zatrzymaj Online Piracy Act (SOPA) i Protect IP Act (PIPA).

Akty zostały wprowadzone jako sposób zwalczania internetowego naruszania praw autorskich i dystrybucji podrabianych towarów. Choć miał dobre intencje, zagroził uwolnieniem całej sieci kawałków informacji i treści tworzonych przez użytkowników dzięki szerokim sformułowaniom aktów.

Cały świat zwrócił uwagę, kiedy pojawił się protest przeciwko zaciemnieniu. Ponieważ wiele witryn ma siedzibę w USA, użytkownicy z drugiego krańca ziemi również stracą, jeśli działania zostaną podjęte. Czy wiesz, jak frustrujące jest to, że Wiki coś tworzy, ale nie ma tych informacji, ponieważ zostało zaciemnione? (patrz zdjęcie poniżej). Protest zakończył się sukcesem po uchyleniu aktów.

Protesty przeciwko ACTA

Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrobionymi (ACTA) została uznana za europejską wersję SOPA i PIPA. Został już opracowany w 2010 r. I podpisany w 2011 r., Ale jeszcze nie weszła w życie. Oprócz Unii Europejskiej sygnatariuszami są także Stany Zjednoczone, Japonia, Australia, Kanada, Meksyk, Maroko, Nowa Zelandia, Singapur i Korea Południowa.

ACTA zyskała światową świadomość po protestach SOPA i PIPA. Obywatele europejscy byli oburzeni, gdy dowiedzieli się, że akt został wynegocjowany w tajemnicy. Ataki DDoS zamknęły rządowe strony internetowe, petycje online zostały rozesłane i podpisane, a ludzie w całej Europie przemaszerowali ulicami 11 lutego i 9 czerwca.

Publiczne protesty były skuteczne i 4 lipca posłowie do Parlamentu Europejskiego odrzucili traktat, zdobywając 478 głosów na 39 głosów.

Przywróć czwarte

Wolność w Internecie obejmuje prawo do prywatności w Internecie, co jest tym, co Przywracają Czwartych Czempionów. Kampania rozpoczęła się po tym, jak Edward Snowden ujawnił dokumenty opisujące, w jaki sposób NSA szpiegowało obywateli USA. Nazwa została wybrana jako organizatorzy, Fight For The Future, wierzyli, że działania NSA naruszają Czwartą Poprawkę Konstytucji Stanów Zjednoczonych i ustalili datę protestu 4 lipca.

Nie tylko obywatele amerykańscy przybywali tłumnie, aby wziąć udział w wiecu w Dzień Niepodległości, ale również w czołowych miejscach pojawiły się znane strony internetowe. Mozilla poprowadziła drogę swoją internetową petycją zatytułowaną Stop Watching Us. Kolejne protesty odbyły się w kolejnych miesiącach, a najbardziej znanym był rajd Stop Watching Us 26 października 2013 r. Oraz protest online The Day We Fight Back 11 lutego 2014.

ŹRÓDŁO

[Głosów:0    Średnia:0/5]