Tworzenie i projektowanie baz danych

administrator bazy danych

Czym są bazy danych?

Bazy danych są nieodzowną częścią każdej strony internetowej, serwisu, portalu www, systemów CRM, ERP i portali społecznościowych. To właśnie one przechowują wszelkie informacje, które są podstawą funkcjonowania takich miejsc. Źle zaprojektowane bazy mogą doprowadzić do utraty danych gromadzonych przez wiele lat. Czasami nie da się odzyskać w całości tego, co utraciło się w wyniku nieumiejętnego przechowywania danych. Dobrze zaprojektowana baza danych to bezpieczeństwo informacji, a także możliwości ich przenoszenia i kopiowania w prosty sposób. Bazy danych tworzone przez naszą firmę są funkcjonalne, a zarazem proste w obsłudze, czyli stanowią idealne połączenie. Zawsze staramy się dopasować możliwości bazy do miejsca, któremu ma służyć. Dzięki indywidualnie zaproponowanym funkcjom, mają Państwo możliwość rozbudowy swoich baz i powiększanie ich o nową powierzchnię. Tworzone przez nas bazy danych zawsze się sprawdzają i spełniają swoją rolę.

Na Państwa życzenie, możemy zmodyfikować już istniejące bazy danych i przenieść ich zawartość. Zawsze staramy się proponować najlepsze rozwiązania.

jak zarzadzac baza danych

Projektowanie baz danych MySQL

Tworzymy i projektujemy bazy danych MySQL (tworzenie baz danych PostgreSQL na indywidualne zamówienia). Taki produkt jest dopasowany do Państwa potrzeb i spełnia wszystkie warunki. Zastosowanie systemu baz danych w firmie sprawia, że niektóre działania można wykonywać szybciej i łatwiej.

Do zaprojektowania bazy danych lub aplikacji bazodanowej nie wystarczy podstawowa wiedza informatyczna. Tworzenie baz danych to praca, w której potrzebne jest doświadczenie i wiedza analityczna. Przy projektowaniu bazy danych do złożonych systemów informatycznych nie powinny samodzielnie pracować osoby niedoświadczone. Jakość bazy danych wpływa znacząco na całą aplikację.

bazy danych mysql

Przykłady aplikacji wykorzystujących bazy danych:

  • oprogramowanie do zarządzania klientami firmy
  • oprogramowanie dla działów HR
  • moduły serwisów internetowych

Projektowanie baz danych ma na celu budowę uporządkowanej struktury, logicznego schematu działającego w sposób poprawny i spełniający oczekiwania użytkowników.

Projektowanie baz danych wymaga przemyślenia i działań podzielonych na kilka etapów, dążących do tego, aby tworzenie baz danych było realizowane z zachowaniem zasad: poprawności, prostoty, wyrażalności i eliminacji powtarzania się tej samej informacji.

Etapy umożliwiające osiągnięcie tego celu, to przede wszystkim:

  • zdefiniowanie założeń, tj. zadań i celów, do których służyć będzie baza danych
  • zbudowanie struktury bazy danych
  • określenie relacji w niej występujących
  • optymalizacja projektu aż po wprowadzenie do niej danych
  • dalsze tworzenie jej obiektów
  • sugerujemy tworzenie baz danych MySQL, gdyż jest to optymalne rozwiązanie do większości zastosowań.